Blacha na rąbek stojący Ruukki


Classic
Model Classic: prosty w formie, uniwersalny, a zarazem najbardziej tradycyjny i ponadczasowy produkt w ofercie Ruukki.
Lekka, różnorodna kolorystycznie blacha doskonale nadaje się na pokrycie dachowe zarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych.
Ze względu na klasyczny kształt Classic jest stosowany podczas remontów dachów obiektów zabytkowych czy realizacji projektów sakralnych. Prosta linia, niebanalna forma, ciekawy wizualnie efekt końcowy, to z kolei cechy wykorzystywane przez projektantów nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego.
Możliwość montażu modelu Classic w układzie pionowym na ścianach daje swobodę projektowania nietypowych, oryginalnych elewacji każdego typu budynku. Prosta technika mocowania tej blachy na rąbek zatrzaskowy zapewnia szybki i oszczędny montaż, ograniczający koszty inwestycji.
Model Classic posiada profil odpowiedni do dachów o niskim nachyleniu.
Dostępny jest w standardowych powłokach i kolorach Ruukki. Doskonałe uzupełnienie pokrycia dachowego, wykonanego z zastosowaniem modelu Classic, stanowią: system rynnowy w tym samym kolorze, akcesoria i elementy bezpieczeństwa dachowego.

APX
Blacha APX: proste i eleganckie w formie pokrycie dachowe wykorzystujące tradycyjną technologię układania blach na rąbek stojący. APX to materiał udoskonalany przez wiele lat przy udziale mistrzów sztuki dekarskiej oraz specjalistów technologii blach. Dzięki temu można go teraz bezpiecznie stosować do wykonywania pokrycia dachów z wykorzystaniem rąbka podwójnego, produkowanego zarówno ręcznie jak i maszynowo. Doskonała plastyczność zastosowanej stali w połączeniu z nowoczesną powłoką Galea, zapewnia wyjątkową szczelność rąbków. Jednocześnie przy takich parametrach blachy uzyskuje się wysoką jakość łączenia blach, wykluczającą pęknięcia czy zarysowania powłoki, wpływające na trwałość całego systemu.
Wysoka plastyczność blachy zapewnia szczelność połączeń arkuszy nawet na dachach o różnych promieniach krzywizny. Wstępnie profilowane korytka bez problemu dopasowują się kształtem do krzywizny dachu. Blacha APX wykorzystywana jest na obiektach zabytkowych, jako kontynuacja tradycyjnego rąbka stojącego, powszechnie spotykanego w ubiegłych wiekach. Doskonała plastyczność, trwałość i możliwość układania po łuku to cechy wykorzystywane w budownictwie no-woczesnym, obiektach sportowych, halach produkcyjnych czy obiektach użyteczności publicznej. Sprawdza się także jako materiał na dachy domów jednorodzinnych.
Blacha dostępna jest w powłoce Galea w kolorach szarym GL35 , grafitowym GL36 , brązowym GL84 i srebrnym GL71.

Markowe Pokrycia Dachowe, 26-600 Radom ul. Warszawska 159, tel./fax 48 360 61 34
wykonanie: GrafMedia